Absolútna nula.

Autor: Martin Turčan | 8.8.2016 o 21:35 | Karma článku: 5,07 | Prečítané:  396x

V odborných fyzikálnych kruhoch je všeobecne známy fakt, že dosiahnuť teplotu nižšiu ako 0 Kelvinov resp. -273,15 °C nie je možné. Nášmu ministrovi vnútra sa to však  podarilo.

            Nechcem a ani nepovažujem za potrebné analyzovať všetky detaily zapáchajúcich káuz, v ktorých figuruje Róbert Kaliňák. Ako vždy, dôležité sú fakty, súvislosti a z nich vyvodené závery. Môže sa zdať, že podobných afér tu bolo od Nežnej revolúcie nespočetné množstvo. S jedným veľkým rozdielom. S výnimkou zmareného referenda, nikdy sa netýkali človeka, ktorý zodpovedá za fungovanie orgánov činných v trestnom konaní a má možnosť ich činnosť ovplyvniť. Tých orgánov, ktoré majú jeho eventuálne prešľapy vyšetriť. Nezáleží na tom, či ich aj ovplyvní – stačí mať možnosť. Toto je pre mnohých nepochopiteľná vec, ktorou sa odlišuje demokracia karpatského typu od demokracie otvorenej spoločnosti. Ale ako všetci správne tušíme, ctihodný pán minister aj vyšetrovanie ovplyvňuje. Dôkazom je vznesenie obvinenia špeciálnemu prokurátorovi, ktorý sa snažil kauzy objektívne vyšetriť. Udalosť mi pripomenula scénku z kultového talianskeho seriálu Chobotnica z konca minulého storočia. Až mi mráz prebehol po chrbte, experimentálni fyzici jasajte, termodynamická nula bola prekročená.

          K podobným záverom sa už dopracoval nejeden politicky komentátor s tým, že to je iba štvrtina cesty k ozajstnému záveru. Povieme si „je tam toho, beztrestnosť politikov je nepísané pravidlo, vyšetrovanie silných mužov štátu bolo ovplyvňované vždy, je jedno či minister vnútra chráni svojho kolegu alebo sám seba“. Vlastne je to tak, že chráni systém, ktorého je súčasťou, seba aj všetkých zákonadarcov a exekutívcov dokopy. Za nemej asistencie tretieho „nezávislého“ piliera demokracie. Systém rozkrádania verejných zdrojov formou zmanipulovaných verejných súťaží a obstarávaní. Systém s krycím názvom Gorila. Pamätám si tie mrazivé februárové večery, keď protesty proti tejto ľudoopici vyhnali do ulíc toľkých z nás. Žiaľ bezvýsledne, a to z viacerých príčin, počnúc letargiou majority, končiac stupídnymi požiadavkami hovorcov protestu ako zrušenie peňazí s následným výmenným obchodom tovaru za tovar. Berme to tak, že sme nevyužili gólovú šancu, pretože bránu súpera nebolo pre hyperhustú hmlu vidieť. No zápas ešte nekončí. Vždy je čas povedať, že chceme len, aby tu začal platiť zákon pre každého a každý kto ho poruší znášal konzekvencie, že chceme len aby tu začali fungovať inštitúcie, ktoré majú  dodržiavanie zákonnosti strážiť a nie kryť nezákonnosť. Nič menej, nič viac. Čas uvedomiť si, že metastázy, ktoré zasiahli už celé telo spoločnosti odstránime iba radikálnym rezom gilotíny. Je skrátka čas zbaviť sa ľahostajnosti a apatie, čas vyjsť do ulíc a zabojovať za lepšiu budúcnosť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?